Elif Usman

Elif Usman

1981 yılında Yalova’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Yalova’da tamamladıktan sonra 1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV bölümünde üniversite eğitimine başladı. Öğrencilik yıllarında Türk Sinemasının ustaları Lütfi Akad, Metin Erksan, Memduh Ün, İlhan Arakon ve Duygu Sağıroğlu’ndan senaryo, yönetmenlik, film analizi, sinema tekniği ve kurgu dersleri aldı.  Dört tane kısa film yazdı ve yönetti.  Bu filmler: Sarhoş (2000, Memduh Ün Atölyesi); Işık (2001, Duygu Sağıroğlu Atölyesi); Oyun (2002, Lütfi Akad Atölyesi); Masal (2003, Sami Şekeroğlu Atölyesi)

2003 yılında üniversiteden mezun oldu. 2004 yılında senaryo yazarı olarak televizyon sektöründe çalışmaya başladı. Birçok televizyon filmi ve dizisinin senaryo ekibinde yer aldı. Kanal D’de yayınlanan Hanımın Çiftliği dizisinin yazarıydı.

Bir uzun hikâye olan ilk kitabı “Aşk Suçları”, 2010 yılında Artemis Yayınlarından çıkmıştır. İlk romanı “Aşk Başka Yerde” ise Maya Yayınları tarafından basılmış, geçtiğimiz nisan ayında kitapçılardaki yerini almıştır.